14 грудня 2017 Депутати Київської міської ради затвердили міську цільову Програму контролю за утриманням домашніх тварин домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2019 роки, розробником якої виступив Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища.

«Програма визначає основні засади гуманного утримання та поводження із тваринами в місті, а також правові, економічні та організаційні засади діяльності у сфері утримання та поводження з тваринами. Програма спрямована на формування в екосистемі Києва повноцінного та комфортного співіснування людей та тварин, утримання та поводження з тваринами відповідно до законодавства України», — прокоментував директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.

Метою Програми є:

•  удосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю у м.Києві;

• зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами;

• впровадження концепції «Культурний вигул тварин в місті»;

• створення комфортних і таких, що виключають жорстокість, умов для гуманного співіснування людей та тварин в екосистемі міста;

• підвищення відповідальності власників домашніх тварин;

• зниження соціальної напруги і рівня конфліктогенності в суспільстві;

• формування в суспільній свідомості киян гуманного ставлення до живих істот і до життя як цінності.

За результатами досліджень фонду Naturewatch Foundation встановлено, що у червні 2016 року кількість домашніх тварин у м. Києві — понад 400 000 голів. Популяція безпритульних собак в обраних секторах становила близько 2 600. У порівнянні з 2011 роком, кількість безпритульних собак становила 30 000, що говорить про успішність Програми та істотне зменшення популяції безпритульних тварин у Києві.

Крім того, Програма передбачає будівництво надсучасного Центру захисту тварин.

За словами Андрія Фіщука, основними напрямками нового Центру – це лікування, стерилізація та адаптація тварин для подальшого їх прилаштування в українські сім’ї.  

Таким чином, Програма наблизить Київ до європейських цінностей шанобливого ставлення до тварин, адже це є важливим критерієм розвитку громадянського суспільства.